Není koupání jako koupání – když vás někdo pozve na dovolenou například na vodáckou výpravu po Vltavě, s tím, že ji protáhnete o pobyt na Lipně, možná vás zlákají písečné pláže na jižních březích Lipenské přehrady či kamenité dno v řece v rožmberském kempu, ale bude to mít jeden malý háček. Teplota vody i v parném létě tu sotva přesáhne dvacet stupňů Celsia. Někteří lidé kvůli tomu ani na vodáckou výpravu nejedou, protože se obávají převržení lodi někde pod jezem v peřejích, a v ledové vodě, kolem osmnácti stupňů, zvláště pak za chladnějšího počasí, to opravdu není příjemný zážitek.
S koupáním na Lipně to bude podobné, protože tu voda stále proudí přítokem Vltavy, tak musíte počítat s tím, že nebude nejteplejší. Budete-li se chtít vykoupat v teplé vodě, musíte do aquaparku, kde jsou k dispozici plavecké bazény a vířivky, jenže tam je voda chlorovaná, takže vás to donutí přemýšlet nad tím, co je horší, zda snášet přechlorovanou vodní lázeň, anebo sice bez chlóru, ale studenou?
Máme pro vás lepší nápad. Vypravte se někam, kde je voda termální, tedy kde vyvěrá z hlubin země, není přechlorovaná, a je příjemně teplá. Navíc je obohacena minerálními ionty, takže se tu budete cítit podobně, jako v lázeňském bazénu. Jednou z oblíbených lokalit s termálními bazény jsou apartmány Velký Meder https://www.travelguide.sk/cze/velky-meder/ubytovani/?apartmany=1 v Podunajské nížině.
Termální prameny vyvěrají ve Velkém Mederu neustále, tudíž je možné si dovolenou vybrat kdykoli a zavítat do této oblasti třeba na podzim, kdy tu není tolik návštěvníků. Tamní prostředí je atraktivní i díky blízkému lesoparku, kde je možné pořádat sportovní aktivity, projížďky na kole nebo procházky. Výhodná je i poloha Velkého Mederu, nedaleko odtud se nachází tři hlavní města evropských států – Bratislava, Vídeň a Budapešť. Do Budapešti se můžete vypravit i parníkem po Dunaji z Bratislavy.