CHOVATELSKÁ STANICE

LIBAMI

                                                                                                                     

 

 

 

 Příběh

Proč psi nežijí déle než lidé

 jako veterinář jsem byl jednou povolán k vyšetření desetiletého Irského vlkodava. Jeho majitelé i jejich malý, čtyřletý syn byli na psa velmi vázáni a doufali v zázrak.

 Po vyšetření psa jsem zjistil,že umírá na rakovinu. Sdělil jsem toto rodině a řekl jim, že se v tomto případě žádný zázrak nestane a nabídl jim provedení euthanasie jejich starého psa v jejich domě. Všechno jsme domluvili , Majitelé mi řekli, že by bylo dobré pro jejich 4-letého syna sledovat tuto událost. Oni cítili, že se synek se může nějak poučit z tohoto zážitku.

 Druhý den, cítil jsem důvěrně známý pocit v hrdle, jak rodina pejska obklopila. Chlapec se zdál klidný, hladil starého psa v jeho posledních chvílích, rád bych věděl,jestli rozuměl tomu, co se děje. Během několika minut pejsek sklouzl mírumilovně pryč. Chlapec,zdálo se, přijal pejskovu přeměnu bez obtíží a zmatku.

 Po pejskově smrti jsme si společně sedli, probírajíce smutný fakt, že zvířecí životy jsou kratší, než ty lidské. Chlapec, který tiše poslouchal, zvedl oči a řekl "já vím proč".

 Všichni jsme se na něho překvapeně otočili. Co vyšlo z jeho dětských rtů mě překvapilo. Nikdy jsem neslyšel více utěšující vysvětlení.
 On řekl "lidé se narodí, pak se musí učit, jak žít dobrý život- mít rád své bližní po celý život,být dobrý, je to pravda?"  
 Ten čtyřletý chlapec pokračoval, "Psi už to umí, tak oni nemusejí zde zůstat tak dlouho".

Tímto příběhem bychom chtěli říci, že míti psa, je jako míti nejlepšího přítele, který Vám vaší starost a péči vrátí nehynoucí láskou. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že nejenom Irský vlkodav, ale i Rhodéský ridgeback, Chesapeake bay retriever, ale i mnoho dalších plemen Vám vrátí víc, než jim dáte.


Žijte jednoduše. Milujte štědře. Starejte se hluboce, Mluvte laskavě.

 

 

 

 

 

 

 

..:: TEL   777 587 649 ::..